[ Yazım Kuralları | Editörler | Dergi Hakkında | İçindekiler | Arşiv | Yayın Arama | Ana Sayfa | E-Posta ]
 Bilim, Eğitim ve Düşünce Dergisi
Aralık 2008, Cilt 8, Sayı 4
Duyurular

EN YÜKSEĞİ HEDEFLEYENLER İÇİN AIESEC!

AIESEC gençler için uluslararası platformda staj yapma imkanı ile, yöneticilik, liderlik vasıflarını keşfetme ve geliştirme fırsatları sunuyor.

AIESEC 800 şubede her yıl üyelerine 5000 den fazla liderlik ve yöneticilik fırsatı sunuyor. AIESEC'de proje takımlarını ve organizasyonları yönetip, şube yönetim kurulunda yer alarak; takım yönetimi, bütçe yönetimi, planlama yapma-uygulama, stratejik düşünme ve karar verme, organizasyon becerisi edinme konularında pratik tecrübeler kazanabilirsiniz.

AIESEC aracılığıyla; pazarlama, bilişim sistemleri, muhasebe, insan kaynakları, mühendislik, kültürel anlayış ve toplumsal gelişim alanlarında 2 ay ile 1,5 yıl arasında değişen sürelerle, 100 AIESEC ülkesinden birinde, tam zamanlı ve maaşlı staj yapabilir, isterseniz her yıl uluslararası arenada düzenlenen 350'den fazla uluslararası kongreye katılabilirsiniz. Böylece, birkaç hafta içinde bir ülkeyi tanıma şansınız olur. AIESEC'in 100 ülkede ve iş dünyasında sahip olduğu ağa dahil olarak, farklı ülkelerden insanlar tanıma ayrıcalığına sahip olursunuz.

AIESEC, gerçekleştirdiği faaliyetleriyle geleceğin liderlerini yetiştirerek barışa katkı ve insan potansiyelinin en verimli şekilde kullanılmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

AIESEC hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için;

www.aiesec.org.tr

AIESEC Ankara Şubesi
39. SOK 24. Numara
Bahçelievler/ANKARA
(0312) 213 94 25


Dünya Gençleri ANKAmall Alışveriş Merkezi'nde Buluşuyor...

Topluma pozitif etki edebilmek için gençlerin kendi potansiyellerini keşfedecekleri ve geliştirecekleri uluslararası bir öğrenci platformu olan AIESEC, bünyesindeki 103 ülkeden gelen katılımcılar 6 Temmuz 2007 tarihinde ANKAmall Alışveriş Merkezi'nin ana sponsorluğunda ANKAmall Alışveriş Merkezi'nde kendi kültürlerini halka açık olarak tanıtabilmeleri adına Ankara halkı ile buluşuyor.

AIESEC Ankara lokaldeki etkinliğini arttırmak, firmalara potansiyel insan kaynağı sağlamak, üniversite öğrencilerine yurtdışı staj fırsatları sunmak ve topluma pozitif etki edebilecek lider gençler yetiştirmenin yanı sıra kültürel organizasyonlara da büyük önem veriyor.

İlk günü ANKAmall Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan kültür tanıtımları organizasyonundan sonra tüm katılımcılar Türkiye'yi ve Türk kültürünü tanımak adına 07-08 Temmuz 2007 tarihleri arasında Türkiye'nin kültürel özelliklerini yansıtan Kapadokya'ya ziyaret gerçekleştirecekler.

Böylece topluma pozitif etki edebilmek amacıyla organizasyonu AIESEC Ankara tarafından gerçekleştirilen Kapadokya Tur Kültür Elçiliği Programı kapsamında farklı kültürlerden global bir ağ oluşturan AIESEC ülkeleri bir araya gelerek kendi kültürlerini Ankara halkına tanıtmış ve Türkiye'yi daha yakından tanıyabilmek adına Kapadokya'ya ziyaret gerçekleştirmiş olacaklar.

İrtibat için:

Tel : 0312 213 94 25
Fax : 0312 222 30 16
Adres : 39.sokak No: 24 Bahçelievler / ANKARA


"Yaşamınıza Seyirci Kalmayın."

Uluslararası deneyimini üniversite öğrencileriyle paylaşarak zenginleşen AIESEC, liderlik vasıflarını geliştirmeye istekli gençlere kapılarını açıyor...

İlgi duyduğunuz konularda bilgi birikiminizi geliştirebileceğiniz, yarattığınız projeleri hayata geçirebileceğiniz ve proje takımlarını yönetebileceğiniz bu eşsiz platformda, yurtdışı hayalinizi gerçeğe dönüştürme imkanı da sizleri bekliyor.

Hayatının tüm akışını değiştirecek bir deneyime hazır olan herkesi AIESEC'le tanışmaya çağırıyoruz.

Dünyada 96 ülkede 800'ü aşkın üniversitede yer alan AIESEC, topluma pozitif etki etmek için, gençlerin kendi potansiyellerini keşfedecekleri ve geliştirecekleri uluslararası bir platformdur. Bu amaçla AIESEC, her yıl 350'den fazla konferans yürütür, üyelerine 3500 yurtdışı tecrübesi sağlar ve 5000'in üzerinde liderlik tecrübesi sunar.

AIESEC Kişisel Gelişim Programı

AIESEC kişisel gelişim programı ile üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara kendi potansiyellerini keşfedebilecekleri ve geliştirebilecekleri eşsiz fırsatlar sağlar. Bu fırsatlar uluslararası staj değişim programına katılım, ulusal ve uluslararası konferanslar, AIESEC'in 96 ülkede ve iş dünyasında sahip olduğu ağ, farklı ülkelerden insanlar tanıma sayesinde değerlendirilebilir.

AIESEC'le tanışan ve AIESEC tecrübesiyle hayatlarına farklı bir yön vermek isteyen öğrenciler; AIESEC'in kurulduğu günden bu yana yürüttüğü Uluslararası Staj Değişim Programı sayesinde; pazarlama, bilişim sistemleri, muhasebe, insan kaynakları, mühendislik alanlarında 2 ay ile 1,5 yıl arasında değişen sürelerle, 96 AIESEC ülkesinden birisinde, tam zamanlı ve maaşlı staj yapabilme fırsatını yakalıyorlar.

Ayrıca staj öncesi, sırası ve sonrasında AIESEC'le birlikte çalışma, aktivitelerine katılma ve sunduğu kişisel gelişim fırsatlarından yararlanma imkanı öğrencileri bekliyor.

AIESEC Stajı hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için;

www.aiesec.org.tr


"Yaşamınıza Seyirci Kalmayın."

  • Dinamik, uluslararası ve girişimci bir öğrenci organizasyonunda çalışmak ister misiniz?
  • AIESEC'in teklif ettiği farklı liderlik pozisyonlarında bulunmak ister misiniz?
  • Kişisel Gelişim Programı.nda yer alıp Uluslararası Staj Değişim Programı.na katılmak ister misiniz?
  • Farklı takımlarda ve projelerde çalışmak ister misiniz?

Uluslararası deneyimini üniversite öğrencileriyle paylaşarak zenginleşen AIESEC, liderlik vasıflarını geliştirmeye istekli gençlere kapılarını açıyor...

İlgi duyduğunuz konularda bilgi birikiminizi geliştirebileceğiniz, yarattığınız projeleri hayata geçirebileceğiniz ve proje takımlarını yönetebileceğiniz bu eşsiz platformda, yurtdışı hayalinizi gerçeğe dönüştürme imkanı da sizleri bekliyor.

Hayatının tüm akışını değiştirecek bir deneyime hazır olan herkesi AIESEC'le tanışmaya çağırıyoruz.

Dünyada 90'dan fazla ülkede 800'ü aşkın üniversitede yer alan AIESEC, topluma pozitif etki etmek için, gençlerin kendi potansiyellerini keşfedecekleri ve geliştirecekleri uluslararası bir platformdur. Bu amaçla AIESEC, her yıl 350.den fazla konferans yürütür, üyelerine 3500 yurtdışı tecrübesi sağlar ve 5000.in üzerinde liderlik tecrübesi sunar.

AIESEC'e NASIL KATILIRSINIZ?

Eğer siz,
- 1. 2. 3. 4. sınıfta okuyorsanız ve kendinizi geliştirme motivasyonuna sahipseniz,
- Başkaları için bir şeyler yapmak istiyorsanız,
- Yeni şeylere açıksanız,
- Eğitim, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, HIV/AIDS, Finans, Girişimcilik ve bunun gibi bir çok global konuyla ilgileniyorsanız

AIESEC size açık.

Biz; aktif öğrenme, sosyal sorumluluk, kültürel duyarlılık ve girişimcilik potansiyeline sahip ve dış dünyaya karşı duyarlı olan kişileri arıyoruz. Bize katılın ve öğrenme sürecimiz içerisinde gelişim programımızda yerinizi alın.

Kişisel Gelişim Programı kapsamında 9 Ekim 2006 Pazartesi Bilkent Üniversitesi'nde, 10 Ekim 2006 Çarşamba Gazi Üniversitesi'nde, 11 Ekim 2006 Perşembe ODTÜ'de ve 13 Ekim 2006 Cuma Hacettepe Üniversitesi'nde, düzenleyeceğimiz panellere hepiniz davetlisiniz.

AIESEC'i daha yakından tanıyabilmek için www.aiesec.org.tr adresinini ziyaret edebilirsiniz.

14 Ekim 2006 Cumartesi günü saat 13.00'de sizleri "Ofis Tanışma Günümüz'e" bekliyoruz

İletişim Bilgileri:
Tel : 0312 213 94 25
Adres : 39.sokak No :24 Bahçelievler / ANKARA


AIESEC GELECEĞİN LİDERLERİNİ YETİŞTİRİYOR

1948'de kurulan ve şu anda dünyada 95 ülkede 800'ü aşkın şubede gönüllü üniversite öğrencileri tarafından faliyetlerini sürdüren AIESEC, topluma pozitif etki edebilmek için gençlerin kendi potansiyellerini keşfedip geliştirebilecekleri uluslarası bir platformdur.

Tüm dünyada yetenek bankası olarak kabul edilen AIESEC, Ankara lokalindeki üniversite öğrencilerinden pek çok lider yetiştirmiştir. 70'li ve 80'li yıllarda AIESEC'te çalışan üyelerimiz günümüzde Türkiye'nin en büyük firmalarının kurucuları veya genel müdürleri konumundadırlar. Bizler de inanıyoruz ki, AIESEC Ankara faaliyet gösterdiği sürece üniversitelerimizden Türkiye'yi ve dünyayı yönlendirebilecek pek çok genç lider çıkarmaya devam edecektir.

Türkiye'de birçok başarılı projeye imza atan şubemiz dış ticaret ve bilişim sektörleri firmalarına yönelik projeler yürümektedir. Bu projelerele birlikte Ankara'daki firmaların yurtdışı pazarlarına açılmaları ve ihracat projelerini gerçekleştirmeleri için çözüm kendilerine gelmektedir. Firmaların istedikleri niteliklere sahip, istedikleri süre dahilinde ve kendi belirledikleri ülkelerden gelen öğrencilerle yurtdışı pazarları Ankara'ya çok daha yakın olmaktadır. Ayrıca bilişim alanında dünyanın en yetkin öğrencilerinin portföyü firmalarımıza sunulmakta ve firmalar tarafından uygun görülen öğrenciler staj tecrübesi için Ankara'ya gelmektedirler.

Bu projelerle birlikte firmalara gelen her stajyer öğrenci gibi Ankara'daki üniversitelerden öğrenciler de yurtdışındaki kalifiye firmalara stajlarını gerçekleştirmek için gönderilmektedir. Böylece firmalarımıza kısa süreli çözümler sunarken Ankara'da öğrenim gören üniversite öğrencilerinin de staj tecrübesi yaşayarak kültürel etkileşim çerçevesinde kişisel gelişimlerini sağlamaktayız.

Yaptığımız tüm aktiviteler ve uyguladığımız yeniliklerle Ankara lokalindeki üniversite öğrencilerinin genç liderler olmasını amaçlamaktayız.

Tel : +90 (0) 312 213 94 25
Fax : +90 (0) 312 212 37 03 (fax)
Adres : 39. Sokak No: 24 Bahçelievler / ANKARA
http://www.aiesec.org.tr/ankara


[ Yazım Kuralları | Editörler | Dergi Hakkında | İçindekiler | Arşiv | Yayın Arama | Ana Sayfa | E-Posta ]


tarafından geliştirilmiştir